Wykładowcy – Akademia Twórczych Poszukiwań

JACEK KASPRZYCKI


PODSTAWY REŻYSERII FILMOWEJ

 • Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu w 1974 roku (dyplom z grafiki warsztatowej linoryt u prof. Zbigniewa Lutomskiego) i Wyższe Zawodowe Studium Filmu Animowanego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1984 roku (dyplom u doc. Mirosława Kijowicza).
 • Uczestniczył w wielu efemerycznych akcjach wielu grup artystycznych, brał udział w pierwszych w Polsce Festiwalach Studentów Szkół Artystycznych w Nowej Rudzie w latach 70., w pokazach, warsztatach i konkursach rysunku i malarstwa.
 • Po studiach uprawia głównie malarstwo i grafikę, realizuje filmy 16 mm, a następnie od lat 80. video-art.
 • Od 1981 realizował filmy autorskie kinematograficzne na taśmie 35 mm głównie animowane, a od lat 90. filmy zleceniowe o sztuce i artystach.
 • Zajmuje się też publicystyką kulturalną (Artluk, Arteon, Czas Kultury).
 • Pracę w filmie rozpoczął jako scenograf w TVP (Poltel) w roku 1976. Następnie był reżyserem scenarzystą i asystentem reżysera w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie w latach 19831985; reżyserem i asystentem reżysera w Studiu Filmowym im. K. Irzykowskiego w latach 19851987; współpracował z Zespołem Filmowym Dom w latach 19871988. Od 1989 roku do 2002 pracował w Telewizyjnym Studio Filmów Animowanych w Poznaniu jako scenarzysta, scenograf, reżyser i asystent reżysera (przy filmach Tamary Sorbian) [1]. W latach 80. aktywnie uczestniczył w wydarzeniach kultury niezależnej w Łodzi (wraz ze Zbyszkiem Trzeciakowskim, Tamarą Sorbian, Józefem Robakowskim, Mariellą Nitosławską, Tomaszem Samosionkiem, Piotrem Zarębskim, Tomaszem Snopkiewiczem.
 • Współzałożyciel Stowarzyszenia Kulturalnego Artes w roku 1998.
 • Członek Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Warszawie[1].
 • Filmy realizuje wraz z Tamarą Sorbian, reżyserem i scenarzystą filmowym, autorką scenariuszy, obrazów dokumentalnych i animacji.
 • Jego prace cechuje pewna doza pozornej publicystyki, pod warstwą której kryje się sceptycyzm i ironia wobec "totalitarnych" mechanizmów współczesnej, z pozoru demokratycznej kultury.
 • Wybrana filmografia:
  1983: Mój dom realizacja, scenariusz,
  1985: Zwykła podróż reżyseria, scenariusz,
  1986: Wnętrze reżyseria, scenariusz,
  1990: Adagio cantabile współpraca realizatorska,
  1990: Rondo Russo z koncertu e-moll na flet i klawseyn reżyseria, opracowanie plastyczne,
  1991: Requiem d-moll. Lacrimosa opracowanie plastyczne, animacja (nie występuje w napisach),
  1992: Dla Elizy realizacja,
  1993: Ĺšwiatło księżyca reżyseria, scenariusz, opracowanie plastyczne, animacja,
  2005: Andante; Sorbian Tamara, Kasprzycki Jacek reżyseria, scenariusz (na motywach cyklu "Znaki zodiaku" i innych dzieł Ciurlonisa), scenografia, animacja, montaż elektroniczny.
 • Cykl filmowy animowany:
  1995: Piet Mondrian w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego animacja, opracowanie plastyczne, reżyseria, scenariusz,
  1997: Pieter Bruegel st. Upadek Ikara w Impresje opracowanie plastyczne, reżyseria, scenariusz,
  1998: Wojna z rzeczami w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego animacja, opracowanie plastyczne, reżyseria,
  2000: Oburzające dropsy w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego koncepcja animacji, opracowanie plastyczne, współpraca reżyserska,
 • Serial animowany:
  2002: Złota kaczka w Baśnie i bajki polskie layout, reżyseria,
 • Filmy dokumentalne:
  2005 - 2010: cykl filmów Artyści Poznania i Wielkopolski,
  2012 - 2014 filmy o sztuce dokumentujące działalność CSW Znaki Czasu w Toruniu. m.in.: Teatr Życia, CSW 2012, CSW 2013, Performances in Toruń 2013, Koło Czasu 2012, Koło Czasu 2013, TORMIAR 2014.
 • Nagrody:
  Nagroda za debiut filmowy (film Mój dom) przyznana na Ogólnopolskim Festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie (1983), Nagroda za scenariusz (film Mój dom) przyznana na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie (1984), Grand Prix (film Mój dom) Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Społeczno-Politycznych w Łodzi (1984), Nagroda "Brązowy Lajkonik" na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie (1986), II nagroda Jury Festiwalu Animacji Polskiej (film Zwykła podróż) Animafilm w Zamościu (1986), Nagroda specjalna (film Piet Mondrian z cyklu Impresje) przewodniczącego Komitetu Kinematografii Ministerstwa Kultury i Sztuki i Prezesa Telewizji Polskiej przez Jury Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem (1995),
 • Udział w wystawach i festiwalach:
  Brał udział w wielu prezentacjach w Polsce i zagranicą wystawach i festiwalach filmowych. m.in. w Austrii (2005 Schein, Aktion Museum, Mistelbach), Belgii, Chorwacji, Kanadzie (1997 15-th International Festival of Film on Art, Montreal [2]), Szwecji, Francji (1998 The 20-th International Animated Film Festival) i USA (The Polish Animated & Experimental film, Museum of Modern Art, New York 2003). od 2003 roku do 2013 redagował razem z Andrzejem Wilowskim [3] i Henrykiem Lubawym [4] witrynę o sztuce ARTWAKAT. Wielokrotnie zasiadał w jury festiwali filmowych.

MAGDALENA SZCZECINA


FORMY TELEWIZYJNE

 • Dziennikarka, producentka telewizyjna.
 • Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (POLITOLOGIA), Uniwersytetu Zielonogórskiego (DZIENNIKARSTWO - studia podyplomowe) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego i Wolnego Uniwersytetu w Berlinie (INTEGRACJA EUROPEJSKA - studia podyplomowe).
 • Od 15 lat pracuje w TVP Gorzów Wielkopolski. M.in. wydawca "Informacji Lubuskich", programów: "Region", "Kurs z biblioteką", a także debat. Współautorka "Lubuskiego Raportu Gospodarczego".
 • Kierownik redakcji TVP Gorzów Wielkopolski w Zielonej Górze. Wydawca "Informacji lubuskich".
 • Laureatka Nagrody im Władysława Grabskiego w kategorii: "Dziennikarze telewizji ogólnopolskiej i regionalnej".
 • Z Akademią Twórczych Poszukiwań związana od 9 lat.

ANDRZEJ NOWAKOWSKI


REŻYSERIA / ANALIZA FILMU

 • Pracę zaczynał w Telewizyjnym Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu i w Zespołach Filmowych w Warszawie. Był sekretarzem literackim w Teatrze Polskim w Poznaniu i dyrektorem Teatru Ekspresji w Sopocie. Realizował spektakle i widowiska na scenach teatrów w kraju i za granicą. Prowadził autorski Magazyn Filmowy na kanale "Ale Kino" Telewizji Canal+. Zrealizował teledyski z takimi artystami jak: Irena Jarocka, Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, Urszula Dudziak, Kasia Wilk. Realizował również koncerty i spektakle m.in. Krystyny Prońko, Reni Jusis, Justyny Steczkowskiej, Renaty Przemyk, Marii Sadowskiej, Ireny Jarockiej, Kasi Wilk, Krzysztofa "Kasy" Kasowskiego, Sławka Uniatowskiego, Krystyny Sienkiewicz, Stefana Friedmana, Bohdana Smolenia, Macieja Stuhra i Kabaretu Hrabi.
 • Związany od 1983 roku z pracą i praktykami na planie fabularnym w Zespołach Filmowych przy realizacji następujących produkcji:
  "Planeta krawiec " i "luk Erosa", reż. Jerzy Domaradzki
  "To tylko Rock" , reż. Paweł Karpiński
  "Urwisy z Doliny Młynów " i "Janka ", reż. Janusz Łecki
  "Umarłem aby żyć " , reż .Stanisław Jedryka
  "Dziewczynka z Hotelu Excelsior ", reż .Antoni Krauze
 • Od 1995 prowadził kilkadziesiąt warsztatów filmoznawczych w ramach programów edukacyjnych instytucji kultury, głównie samorządowych, w całym kraju . Prowadził również kilkadziesiąt warsztatów , kursów zawodowych i szkoleń zarówno z zakresu technik filmowych i realizacji obrazu filmowego jak i podstawowych umiejętności inscenizacji , budowy scen na planie filmowym i pracy z aktorem.

GRZEGORZ LIPIEC


PODSTAWY MONTAŻU

 • Grzegorz Lipiec (pseudonim "Lipa"), ur. 16 kwietnia 1974 w Zielonej Górze – reżyser, scenarzysta, MONTAŻYSTA FILMOWY. Studiował montaż na PWSFTviT w Łodzi, pracował jako montażysta TV w Telewizji Przewodowej Zielona Góra.
 • W 1990, w wieku 16 lat, z kolegami z zielonogórskiego Osiedla Piastowskiego założył amatorską grupę filmową Sky Piastowskie. Grupa ma na swoim koncie 11 produkcji fabularnych. Od lat realizuje teledyski dla znanych zespołów muzycznych, jest także autorem filmów dokumentalnych o grupie HEY.
 • Wybrana filmografia:
  2000 – Że życie ma sens - reżyser, scenarzysta, aktor
  2004 – Dzień, w którym umrę - reżyser, scenarzysta, producent, aktor
  2006 – Echosystem - reżyser, scenarzysta
  2008 – 8 w poziomie - reżyser, scenarzysta
 • Nagrody filmowe
  2009 - 8 w poziomie - Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna (w konkursie kina niezależnego) za "oryginalny scenariusz i brawurową reżyserię"
  2006 - Dzień, w którym umrę - Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego) w kategorii: Najlepszy Montaż
  2005 - Dzień, w którym umrę - Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") za najlepszy film offowy; za rok 2004

STANISŁAW MĄDEREK


SZTUKA OPERATORSKA

 • Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zawodowo związany z filmem i telewizją od 1988r. Jako operator kamery był autorem zdjęć do bardzo wielu reklam, teledysków, reportarzy, filmów dokumentalnych, teatrów telewizji oraz innych form filmowych i telewizyjnych.
 • Reżyser, scenarzysta i producent autorskich teatrów telewizji, seriali TV, reklam, teledysków, filmów korporacyjnych oraz niezależnych filmów fabularnych.
 • Jeden z pierwszych w Polsce twórców komputerowych efektów specjalnych i animacji, obecnie doświadczony VFX supervisor. Reżyser cut-scen, sesji motion-capture i skanowania fotogrametrycznego oraz współtwórca rozgrywki w grach komputerowych. Autor filmów 360/180, tworzonych na potrzeby wirtualnej rzeczywistości.
 • Z pasji aktor i kompozytor (piosenki, muzyka filmowa oraz ścieżki dźwiękowe gier komputerowych). Prowadzi liczne szkolenia, warsztaty i kursy z dziedzin: sztuka operatorska, reżyseria filmowa, podstawy sztuki aktorskiej, wystąpienia publiczne.
 • Juror wielu konkursów i festiwali filmowych.
 • Obecnie kończy prace nad autorskim, pełnometrażowym filmem fabularnym "Gwiazdy w Czerni" - przepełnioną efektami specjalnymi sensacyjną komedią sci-fi.

TOMASZ GAWAŁKIEWICZ


FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA I ARTYSTYCZNA

 • Urodził się w Warszawie 7 dnia Powstania Warszawskiego. Jego ojciec był po wojnie dziennikarzem w "Życiu Warszawy",a przez wiele lat kierował też warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. To zapewne przesądziło o wyborze zawodu przez syna. Po upadku Powstania Warszawskiego umieszczony wraz z rodziną w obozie, w Pruszkowie, skąd zostali przewiezieni do obozu pracy w Neussedin, na terytorium III Rzeszy Niemieckiej. Matka Krystyna na skutek ciężkiej pracy i głodu zmarła w obozie, który Tomasz wraz z ojcem Michałem, opuścili 11 maja 1945 r., udając się w podróż powrotną do Warszawy.
 • Do Zielonej Góry przyjechał w 1968 roku, jako korespondent Centralnej Agencji Fotograficznej. Od początku związany z "Gazetą Zielonogórską" dziś "Gazetą Lubuską".
 • W dorobku ma kilka wystaw indywidualnych fotografii prasowej, prezentacje w wystawach zbiorowych i katalogach.
 • Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącego.
 • Działacz Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego.
 • Laureat Lubuskiej Nagrody Kulturalnej II stopnia.
 • Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Z aparatem zjeĹşdziłem całą Polskę i pół Europy.
 • "Byłem w pałacach, na salonach, ale też w slumsach i melinach. Przez lata pracy w Centralnej Agencji Fotograficznej i w "Gazecie Lubuskiej" odwiedzałem parlamenty, ale też więzienia i poprawczaki. Lubię szukać okiem aparatu zwykłych ludzi. Patrzeć jak żyją, co robią. Interesuje mnie piękno młodej kobiecej sylwetki, ale też zmęczone spojrzenie starych ludzi. Robię zdjęcia od wielu lat i zawsze zdążę zwolnić migawkę, żeby powstała piękna fotka zaznacza.

 • Niektóre wystawy indywidualne:

  *1976 Biuro Wystaw Artystycznych
  Zielona Góra - Fotografia prasowa

  *1988 KMPiK Zielona Góra -
  Fotografia prasowa

  *1995 BWA Zielona Góra -
  Fotografia prasowa

  *2015 Muzeum Ziemi Lubuskiej
  Tomasz Gawałkiewicz 50 lat z aparatem

  *KMPiK Zielona Góra Nafta

  *Łagów Lubuskie Lato Filmowe

  *Głogów Huta Miedzi

  *Wystawa Sąsiedzi - 5 fotografów z Polski i Niemiec (projekt rządu Brandenburgii)

  *Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych z których najbardziej prestiżowe to ekspozycje pokonkursowe.

 • Od dziesięciu lat powstaje nowa wystawa fotografii prasowej. Tempo pracy w redakcji dziennika stało się tak szalone że ciągle brakowało czasu na właściwą selekcje. Zmieniały się projekty. Wernisaż jeszcze w tym roku!

 • Niektóre nagrody w konkursach fotograficznych:

  1968 Nagroda specjalna miesięcznika Fotografia na XI Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej.

  1969 Nagroda specjalna tygodnika Perspektywy na XII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej.

  1977 Srebrny medal w konkursie Interpress Photo w Moskwie

  1977 II nagroda w konkursie Ĺšwieckie Formy Obrzędowe

  1978 1979 1981 1983 Nagrody 3 II i jedna pierwsza w dorocznym konkursie Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego

  2005 Nominacja do finału konkursu Grand Press Photo miesięcznika Press

MAREK SARNOWSKI


FOTOGRAFIA KLASYCZNA

 • Fotograf, informatyk, specjalista w zakresie obróbki i montażu komputerowego oraz grafiki. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski) rozpoczął tam pracę jako asystent rektora d/s informatyzacji, póĹşniej także jako wykładowca.
 • Bezpośrednio po skończeniu studiów został także zatrudniony w Gazecie Lubuskiej gdzie od ponad dwudziestu lat zajmuje stanowiska związane z fotografią, grafiką cyfrową, fotoedycją i DTP, obecnie na stanowisku designera.
 • Specjalista w zakresie zarówno fotografii klasycznej jak i cyfrowej.
 • Członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego był też członkiem zarządu.
 • Wielki pasjonat fotografii klasycznej (analogowej). Wie o niej wszystko, a ciemnia fotograficzna to jak twierdzi jego drugi dom.
 • Przygodę z fotografią rozpoczął już jako kilkuletni chłopiec... psując tatowy aparat. Rodzice docenili jego "zainteresowanie fotografią" i niedługo póĹşniej otrzymał swój pierwszy aparat - AMI 66.
 • Przez ponad dziesięć lat uczestniczył w organizowanych przez Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne Warsztatach Fotograficznych w Broniszowie, gdzie zdobywał wiedzę i umiejętności z zakresu wielu technik fotograficznych. Dziś z powodzeniem zaraża pasją i przekazuje swoją wiedzę innym.
 • Fotografuje sprzętem małoobrazkowym, średnio i wielkoformatowym, a także aparatami bezobiektywowymi (otworkowymi), które sam konstruuje.
 • Od wielu lat uczestniczy w projekcie Worldwide Pinhole Photography Day. Prowadzi rozmaite warsztaty i plenery fotograficzne najczęściej z portretu i fotografii reportażowej /ulicznej, między innymi podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe.
 • Z Lubuską Szkołą Fotografii związany od początku jej istnienia.
 • Opiekun i kurator kilkunastu szkolnych wystaw fotograficznych, promotor prac dyplomowych około dwustu absolwentów LSF.

EWA JĘDRZEJOWSKA


GRAFIKA / OBRĂ“BKA ZDJĘĆ

 • Grafik, fotograf, filozof.
 • Dyplom z fotografii obroniła u Piotra Wojneckiego, doktorat z teorii fotografii na Wydziale filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego u prof. zw. Jan Kurowickiego.
 • Ma na swoim koncie liczne wystawy i publikacje.
 • Okazjonalnie wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego - prowadzi fakultety z teorii mediów oraz historii i teorii fotografii /Wpływ medium fotograficznego na kształtowanie się nowych rodzajów percepcji wizualnej. Rola fotografii w kulturze i sztuce XX wieku. Zdjęcie jako komunikat /.
 • Na co dzień pracuje jako grafik i fotoedytor, posługując się biegle oprogramowaniem Corel i Adobe Photoshop.
 • Promotorka kilkudziesięciu dyplomantów z zakresu grafiki, kuratorka kilkunastu wystaw.
 • Podróżniczka, nauczycielka jogi metodą B.K.S. Iyengara, mama dwojga dzieci. 

 • Sama o sobie:
  Fotografia to dla mnie więcej niż pasja - to mój sposób na życie - zobaczenie go i uchwycenie. Zajmuję się nią na wszelkie sposoby - od praktyki po teorię, od sztuki po zdjęcia użytkowe. Człowiek - historia jego twarzy, relacje pomiędzy bliskimi - to najwspanialsze wyzwanie.

 • Przykładowa publikacja z zakresu fotografii:

  Sacrum prywatne - rzecz o fotografii:
  http://free.art.pl/

  Instalacja:
  http://bwazg.pl/

MIROSŁAWA VIERSTRA


HISTORIA SZTUKI

 • Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. A. Mickjiewicza w Poznaniu.
 • Była kustoszem Działu Sztuki Współczesnej Muzeum Ziemi Lubuskiej.
 • Prowadziła Zielonogórską Galerię Aktualności.
 • Współorganizowała ogólnopolskie wystawy i sympozja Biennale Sztuki Nowej.
 • Od 1991 roku jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Zielonogórskiego.
 • W Pracowni Teorii i Historii Sztuki Instytutu Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego prowadzi zajęcia z historii sztuki, socjologii sztuki, zagadnień sztuki współczesnej oraz krytyki artystycznej.
 • Autorka wstępów do katalogów oraz artykułów o charakterze naukowym i popularnonaukowym.
 • Z Lubuską Szkołą Fotografii związana jest od trzynastu lat.
 • W tym okresie była w LSF promotorem wielu prac dyplomowych z zakresu sztuki współczesnej i dawnej.

JACEK SERŻYSKO


TECHNIKI FOTOGRAFII CYFROWEJ

 • Od 1991 roku związany z rynkiem produkcji telewizyjnej i fotografii. Przygodę z mediami rozpoczął w BB News, następnie w TV 51, póĹşniej w TV Odra. W międzyczasie współpracował i współpracuje do dzisiaj z kilkoma firmami zajmującymi się produkcjami video dla różnych stacji telewizyjnych i innych mediów.
 • Swój warsztat opiera na oprogramowaniu Adobe Creative Cloud.
 • Był wykładowcą fotografii w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.
 • Pasjonat fotografii sportowej, reportażowej, fotografii przyrody.
 • Przygodę z fotografią rozpoczął w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia w klubie "Młodzieżowe Laboratorium Fotograficzne" przy ówczesnym klubie Uśmiech.
 • Rzemiosło poznawał pod okiem swojego przyjaciela, instruktora Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego - Ryszarda Kaniewskiego. Do dziś też współpracuje z firmą prowadzoną przez jego żonę i syna.

 • Sam o sobie:
  Od mojego dzieciństwa zmieniło się bardzo wiele w świecie fotografii. Ukochany czeski powiększalnik Magnifax, który stał na pralce w łazience zamieniłem na Adobe Lightroom, a radziecką smienę na nowoczesne lustrzanki cyfrowe. Z aparatem praktycznie się nie rozstaję. Pasja idzie u mnie w parze z wykonywaną pracą dlatego z chęcią rozwijam swoje umiejętności zgodnie z obowiązującymi trendami. O fotografii kocham mówić i dzielić się swoją wiedzą z innymi.

MARZENA WIĘCEK


DYREKTOR

 • Urodziła się w 1977r. w Zielonej Górze.
 • Ukończyła Poznańską Szkołę Aktorską oraz Uniwersytet Wrocławski.
 • Zajmuje się twórczością filmową, teatralną, fotograficzną i literacką.
 • Laureatka prawie stu rozmaitych nagród artystycznych (m.in. srebrny medal za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Brnie, nagroda specjalna za reżyserię na FF Zoom, Grand Prix na Międzynarodowy-m Festiwalu Filmowe Zwierciadła, GRAND PRIX w Międzynarodowym Konkursie Literackim „O złote cygaro Wilhelma”, Grand Prix w Konkursie Literackim im. Rafała Wojaczka, I miejsce na XX Ogólnopolskich Konfrontacjach Literackich, nagroda Prezydenta Miasta Poznań w ogólnopolskim konkursie literackim Związku Nauczycielstwa Polskiego. Trzykrotna stypendystka oraz dwukrotna laureatka nagrody kulturalnej Miasta Zielona Góra. Laureatka nagrody kulturalnej Marszałka Województwa Lubuskiego. Dyrektor Akademii Twórczych Poszukiwań oraz Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego QUEST EUROPE odbywającego się w Zielonej Górze pod honorowym patronatem Jerzego Hoffmana.
 • Realizacje teatralne:
  oprawa multimedialna - "A wszystko to Ty", reż. J.Satanowski (Lubuski Teatr),
  "We dwoje", reż. J. Enelekamp (Teatr Polski w Holandii),
  "Innamorato Mafiozo" oraz "Bar Moskwa", reż. W. Czarnota i W. Brawer (Lubuski Teatr),
  "Kształt rzeczy", reż. Szymon Kuśmider (Lubuski Teatr).
 • Role:
  "Okno", reż. F. Fiećko,
  "Próba", reż. zespołowa (Wrocław, Kalambur),
  "Panie", reż. Zespołowa (Poznań, Scena na Piętrze),
  "Obok", reż. Z. Najmoła (Lubuski Teatr),
  "Silniejsza", op. reż. Piotr Kruszczyński (Teatr w Lesznie),
  "Namiętności" (Lubuski Teatr),
  Spektakle w autorskim Teatrze Antidotum (Wrocław).
 • Filmy:
  "Kolekcja sukienek" (scen., reż., prod.),
  "Królewska choroba" (scen. i reż.),
  "Natasza" (scen. i reż.),
  "Inna bajka" (scen., reż., montaż),
  "Magia ruchu" (scen., reż., montaż),
  "Tak, jestem lesbijką" (scen. i reż.),
  "Poczekalnia" (scen., reż., rola),
  "Przerwana lekcja bieli" (scen. i reż, rola),
  "Czworonożna poczekalnia" (realizacja, zdjęcia, montaż),
  "Wizyta" (reż., rola),
  "Masza" (scen., reż., montaż),
  "Na spacer z psem" (zdjęcia, montaż),
  "Lilith", reż. Ł.Tunikowski (rola),
  "Było sobie porno" (polski dubbing, kilka ról kobiecych) reż. K.Landsberg, G. Halama (Comedy Central Tv, Master Film),
  "Great Brytania" (rola Magdy; film w trakcie realizacji), reż. Charles Michel Duke.
 • Reportaże radiowe:
  "Sarit znaczy wodospad",
  "Wyznania Joanny",
  "Shirvangasana",
  "Jeszcze umieram",
  "Bezdomni"
  (Radio Zachod).
 • Scenariusze i sztuki teatralne:
  "Klinika",
  "Weselisko",
  "Pani Tadeusz",
  "Melborn Haus",
  "Getto".

 • Książki:
  "Raporty z rzeczywistości" (red. M. Garbala, wspoł., 2002),
  "Przechowalnia" (Pro Libris, red. M. Garbala, 2003),
  "Gra w cyrkiel" (Pro Libris, red. P. Paschke, 2007).
 • Publikacje:
  "Odra",
  "Topos",
  "Akant",
  "Pro Libris",
  "Rita Baum",
  "Liberum Albitrum"
  ,
  inne.
 • Projekty muzyczne:
  "Piosenki (nie tylko) filmowe",
  "Przeboje z ekranu"
  / śpiew

 • Jej pasje w przestrzeni pozaartystycznej to jeździectwo, narty, przyroda i podróże.

  http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11140436
  http://www.jmcstudio.pl/aktorzy/marzena-wiecek


Copyright © 2019 Akademia Twórczych Poszukiwań