Masterclass - Acting & Film - Akademia Twórczych Poszukiwań
📹🎥MASTERCLASS - ACTING AND FILM PRODUCTION 🔥

👉 Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu

👉 Program skierowany do absolwentów szkół aktorskich i filmowych oraz średniozaawansowanych i zaawansowanych twórców!

👉 Przyjmujemy max 16 osób.

👉 Decyduje kolejność zgłoszeń.

👉 Wpisowe: 400 zł.

👉 Czesne miesięczne: 590 zł.

 

Rzemiosło bez sztuki, która stanowi jego rację bytu, jest mechanizmem funkcjonującym w próżni. Sztuka bez rzemiosła, które daje jej siłę i trwałość, jest nieuchwytnym widmem.  

 Jacques Copeau

 

Terminy i planowane tematy MASTERCLASS A&F

 

 • 8/9. X. 2022 – S. Mąderek – Sceny walk i sceny erotyczne  w filmie + omówienie zdjęć do „Mechanicznej pomarańczy” 
 • 5/ 6. XI. 2022 – S. Mąderek – Przygotowania i próby zdjęciowe do „Mechanicznej pomarańczy” 
 • 26/27. XI. 2022  – Grzegorz Chołuj – Świadomość Aktora, współpraca z reżyserem, Granice, Przestrzeń, Emocje, Odkrywanie a Narzędzia
 • 17/18. XII.2022  – Sylwia Kaczmarek – Techniki Meisnera, Współpraca Aktora z Reżyserem filmowym, Reżysera z Aktore
 • 21.I. 2023 – A. Nowakowski – Próby do realizacji filmu na podstawie prozy Iwaszkiewicza („Panny z wilka, „Dzień listopadowy”/
 • 22. I. 2023 – S. Mąderek – Realizacja zdjęć do „Mechanicznej pomarańczy”
 • 25/26. II. 2023 – S. Mąderek – Realizacja zdjęć do „Mechanicznej pomarańczy” 
 • 11/12. III. 2023 – M. Trybała – warsztaty „ Warsztat aktora. Współpraca aktora z reżyserem, operatorem. Praca ekipy nad scenariuszem. Najczęściej popełniane błędy młodych aktorów i reżyserów 
 • 22/23. IV. 2023 – A. Nowakowski – Realizacja zdjęć do filmu na podstawie prozy Iwaszkiewicza
 • 20. V. 2023 – Sylwia Kaczmarek – Techniki Meisner
 • 21.V. 2023 – Sylwia Kaczmarek – Techniki Meisnera
 • 3/4. VI. 2023 – A. Biedrzyńska – Reżyserowanie i kreowanie postaci komediowej w teatrze i w filmie
 • 8/9. VII. 2023 – A. Nowakowski – Realizacja zdjęć do filmu „Drewniany różaniec”

Ponadto:

 • dla filmowców – efekty specjalne w montażu S. Mąderek
 • dla aktorów – spotkanie z Dyrektorem Lubuskiego Teatru – casting / angaż / praca w zespole teatralnym

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia na maila: Imię i Nazwisko + zgłaszam swoją kandydaturę na Masterclass A & F + informacja o ukończonej szkole/kursie filmowym lub aktorskim lub link do Demo/Portfolio 😇 lub poprzez formularz poniżej.

 

LSTiF istnieje od
roku

2004

 

 

 

 

Formularz zgłoszenia:

  Zgłaszam swoją kandydaturę do Masterclass Acting& Film Production na rok szkolny 2022/2023 i przyjmuję do wiadomości oraz akceptuję następujące warunki:
  a. Warunkiem przyjęcia do Szkoły jest wpłata wpisowego- 400 PLN.
  b. Przed rozpoczęciem zajęć Słuchacz podpisuje z Osobą Prowadzącą umowę o naukę.
  c. W przypadku rezygnacji z nauki wpisowe nie jest zwracane.
  d. Nadzór nad placówką prowadzi Lubuski Kurator Oświaty.

  Cieszymy się dobrą opinią wśród naszych absolwentów. Bo jesteśmy wciąż pełni pasji, otwarci na współpracę i bardzo zaangażowani w to co robimy. Zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom naszych studentów.

  Profesjonalni wykładowcy, super atmosfera. To tutaj rozpocząłem swoją przygodę z filmem, już na pierwszych wykładach przekonałem się, że właśnie to chcę robić w życiu. Dziś cały czas zdobywam wiedzę i doświadczenie, jak to mówią człowiek uczy się całe życie ��. Niezapomniane wykłady z histori i analizy filmu u Andrzeja Nowakowskiego oraz z teorii montażu u Grzegorza Lipca, nikt tak nie zaszczepi miłości do filmu . Do szkoły dojeżdżałem ponad 350 kilometrów, więc jak się chce to można !
  Dawid Znajmiecki
  Niesamowity klimat z twórczą atmosferą tworzą dobrany duet Lubuskiej Filmówki, do tego profesjonalna kadra, dobry sprzęt, odrobina chęci i wiary w siebie, i sukces murowany. Polecam, z Nimi na skrzydłach marzeń możesz polecieć na prawdę wysoko...
  Katarzyna Kosińska
  Jestem absolwentem pierwszego rocznika ATP. Skutecznie zarazili mnie tam pasją , która trwa do dziś. Wspaniała szkoła , fajne klimaty, interesujące formy zajęć , ciekawi ludzie.
  Krzysztof Basaj
  13 lat minęło odkąd ukończyłem Akademię. Przez te lata ciągle rozwijam swoją pasję, jestem autorem filmów krótkometrażowych, które pojawiają się na festiwalach w całym kraju. Do dziś utrzymuję kontakt z niektórymi wykładowcami, którzy zawsze chętnie pomagali mi w tworzeniu nowych projektów. Akademia zmotywowała mnie do pracy nad filmami, wiedzę wykładowców ciągle przedstawiam jako maksymę. Polecam tym, którzy chcą rozpocząć przygodę z filmem - tylko uwaga! - zarażają pasją
  Dominik Czech
  Zaczynając edukację w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu nie miałem pojęcia o pracy operatorskiej czy np. montażu. Jednak przez rok nauki poznałem podstawy, które pozwoliły mi dalej rozwijać się w filmowym rzemiośle. I choć absolwentem zostałem 10 lat temu, to nadal z przyjemnością wspominam pomocnych wykładowców i sympatyczną atmosferę
  Hubert Bąk
  Świetna szkoła, dużo praktyki, konkretna wiedza. Warto!
  Wojciech Tomczak
  Polecam szkołę filmową, znakomite przygotowanie do startu w świat mediów i filmu, pomocni wykładowcy, z ogromną wiedzą a co najważniejsze pasją, mogliśmy korzystać po zajęciach ze szkolnych kamer co ułatwiało praktykowanie, także poza szkołą. Szkoła dała nam tez możliwość podpatrywania doświadczonych kolegów na planach, w moim roczniku odbyły się 3 wycieczki na plany filmowe, zapamiętam je na zawsze, mega doświadczenie, tego nie zastąpi żadna wiedza. Czy warto isc do lubuskiej filmówki? Na pewno warto!
  Patrycjusz Bocian
  Polecam tą szkołę ponieważ dała mi ona inne spojrzenie na świat przez pryzmat obiektywu. Zajęcia odbywały się w przyjaznej i miłej atmosferze.
  Barbara Pacek
  Odkąd ukończyłem Lubuską Szkołę Telewizji i Filmu nie rozstaję się z kamerą i jestem szczęśliwy, ze mogę w życiu robić to co kocham, a moja praca jest moją pasją. Szkołę bardzo polecam!
  Marcin Iszczek
  Bardzo ciekawie prowadzone są zajęcia praktyczne, dużo pracy z kamerą i komputerem. Polecam wszystkim, warto!! Tak właśnie ja zaczęłam swoją przygodę z kamerą, a dziś... nie będę skromna, powiem TVN24.pl, TVR, , MUZAtv.com, Polsat. Można? Można! Dziękuję za to , że jesteście. Gdyby cofnął się czas zrobiłabym oczywiście to samo! Innego zajęcia i sposobu na życie sobie nie wyobrażam!
  Katarzyna Majer-Bzowa
  Na twórczy rozwój każdego z nas najbardziej wpływają inni ludzie. Inspirują, pomagają, wspierają, ale także konkurują z nami, przez co najlepiej motywują do pracy i udoskonalania swoich umiejętności. Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu jest miejscem, w którym formują się grupy takich ludzi i rozpoczyna przygoda w drodze do realizacji własnych marzeń.
  Adam Andrzejewski
  Tak się składa, że miałem przyjemność uczęszczać do obu szkół najpierw do Lubuskiej Szkoły Fotografii, a rok później do LSTiF. Dlaczego obie szkoły? Bo jedna to było dla mnie za mało 🙂 Atmosfera panująca w tych szkołach jest bardzo przyjazna, a wykładowcy bardzo profesjonalni. Nabyte tu umiejętności pozwalają mi w dniu dzisiejszym w pełni zrozumieć fotografię i film, a to jest coś czego pragnąłem najbardziej. Serdecznie polecam każdemu 🙂
  Marcin Wróbel
  Jeśli jesteś wrażliwym człowiekiem, interesujesz się filmem, teatrem i ogólnie mediami to miejsce jest właśnie dla ciebie. Lubuska filmówka to miejsce gdzie znajdziesz dobrych fachowców i pasjonatów sztuki, którzy w niezwykle interesujący sposób przekażą Ci swoją wiedzę i doświadczenie. Pomysłodawczyni szkoły Marzena Więcek skupiła wokół siebie świetnych i doświadczonych ludzi, którzy nauczą Cię patrzeć na sztukę filmową inaczej niż dotychczas. Ja jako absolwent gwarantuję Ci, że jeśli się zdecydujesz na pewno nie pożałujesz tej decyzji! A do zyskania jest bardzo wiele! Pamiętaj - Twoje marzenia na wyciągniecie ręki. Trzeba robić w życiu to co się kocha!
  Tomasz Pietrzak

  Poznaj LSTiF

  01

  PRZEDMIOTY

  Zobacz, czego uczymy.
  Sprawdź
  02

  WYKŁADOWCY

  Zobacz, kto poprowadzi Cię w świat ekranu.
  Dowiedz się więcej
  03

  GALERIA FOTO WIDEO

  Obejrzyj nasze produkcje i zachwyć oko zdjęciami naszych studentów
  Zobacz galerię

  Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu