Masterclass - Acting & Film - Akademia Twórczych Poszukiwań
📹🎥 Już od września z MASTERCLASS / ACTING AND FILM PRODUCTION 🔥

👉 Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu

👉 Program skierowany do absolwentów szkół aktorskich i filmowych oraz średniozaawansowanych i zaawansowanych twórców!

👉 Przyjmujemy max 16 osób.

👉 Decyduje kolejność zgłoszeń.

👉 Wpisowe: 400 zł.

👉 Czesne miesięczne: 590 zł.

👉 Łącznie 10 spotkań po ok. 12 – 16 godzin.

👉 Uczestnicy mogą zrezygnować w ciągu roku z 2 wybranych zajęć (z 3 tyg wyprzedzeniem) , za które nie będzie pobierane czesne. Nieobecność na pozostałych zajęciach lub nie odwołanie obecności z minimum 3 tygodniowym wyprzedzeniem nie zwalnia z opłaty.

👉 Wiodącym prowadzącym będzie STANISŁAW MĄDEREK – reżyser, aktor, operator, producent, montażysta, specjalista od efektów specjalnych, scen walk i scen kaskaderskich, z prawie 30- letnim doświadczeniem w każdej z tych dziedzin. Z zamiłowania również kompozytor. Przemiły i zwariowany człowiek 🙂

Trzymając się pewnych założeń, jakie przegadaliśmy Staszek będzie realizował także Wasze prośby, program jest więc elastyczny,ma spełnić Wasze oczekiwania. Dla Staszka nie ma niczego nieznanego w szerokopojętej produkcji filmowej, teatralnej i telewizyjnej. Przerobił wszystkie piony pracy w filmie, teatrze i tv. Na pewno wiele się od Niego nauczycie. W przesympatycznej atmosferze twórczej wolności:)

👉 Jeden całodniowy Masterclass odbędzie się z wybitną aktorką Marzeną Trybałą, cudnym człowiekiem i wyjątkową osobowością.

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=114683

Popracuje z aktorami nad prozą i scenami dramatycznymi, opowie o swojej pracy z największymi polskimi i zagranicznymi reżyserami, operatorami, producentami. Przekaze tajniki pracy na planie filmowy,, w teatrze, uczuli na błędy popełniane na początku drogi i zdradzi jak wybitni aktorzy pracują na wielkich planach filmowych i jak budują rolę we współpracy z reżyserem.

👉 Dwa całodniowe Masterclass odbędą się na prośbę aktorów z Piotrem Lizaki. Na tych zajęciach wejdziecie w głąb siebie przekraczając granice, których nie byliście jeszcze gotowi przekroczyć na I i II roku. Ekipa filmowa zrealizuje w tym czasie mocny dokument bazując na Waszych emocjach próbując ukazać to, co ukazać najtrudniej – człowieka zmagającego się z sobą i stającego krok przed sobą, tu i teraz.

👉 Andrzej Nowakowski będzie kontynuował zajęcia REŻYSEROWANIE AKTORÓW

👉 Adrianna Biedrzyńska – wspaniała aktorka i wokalistka, ale również po podyplomowych studiach reżyserii i scenariopisarstwa, pisze i produkuje własne sztuki

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=118331

🤗

Wszyscy artyści, których zaprosiliśmy do współpracy to, poza tym, że są świetnymi artystami, są wspaniałymi, ciekawymi ludźmi, od których zaczerpięcie mnóstwo energii, magii.❤️

👉 Planowana również na dwudniowy warsztat:

GIOVANNA ROSATI HANSEN, włoska aktorka, reżyser i dyrektor międzynarodowej Accademia Internazionale dell’ Actore.

Accademia Internazionale dell’ Attore (założona w 1973 w Rzymie) jest pierwszą włoską szkołą teatralną, która wykorzystuje autorską metodę Hansen oraz elementy terapii Gestalt odpowiednio przystosowane do działań scenicznych. Celem akademii jest szkolenie profesjonalistów w branży artystycznej: aktorów, reżyserów oraz specjalistów w dziedzinie komunikacji społecznej. Metoda Hansen jest to połączenie technik teatralnych i badań własnych Marii Giovanny Hansen, które pozwalają na uaktywnienie emocji i poszukiwanie indywidualnej ekspresji aktora. Badania naukowe i kształcenie artystyczne są komplementarnym i zintegrowanym programem w sposób szczególny uwzględniający psycho-fizyczną strukturę człowieka. Połączenie teatru i psychologii pomaga aktorowi pozbyć się stereotypów, aktor staje się twórcą mogącym wyrazić siebie, a jego myśli, intencje, ciało, ruch prowadzi go do osobistej interpretacji artystycznej. Świat teatru służy jako środek

👉 Zaprosimy także dyrektora Lubuskiego Teatru Roberta Czechowskiego – aktora, reżysera

👉 Planowane poza tym master z aktorem Piotrem Głowackim

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1143603, który wyraził już chęć przyjazdu 🙂

REKRUTACJA ROZPOCZĘTA!

Zgłoszenia na maila: Imię i Nazwisko + zgłaszam swoją kandydaturę na Masterclass A & F + informacja o ukończonej szkole/kursie filmowym lub aktorskim lub link do Demo/Portfolio 😇 lub poprzez formularz poniżej.

 

LSTiF istnieje od
roku

2004
15
lat istnienia Akademii
350 +
zadowolonych absolwentów
105
nagród w konkursach
90 %
przyjętych do łódzkiej filmówki
80 %
zatrudnionych w branży
108
obronionych scenariuszy

AKTUALNOŚCI:

W ramach zajęć z Andrzej Nowakowski ekipa realizować będzie dwa filmy, jeden na postawie „Panny z wilka” i „Dzień listopadowy” J. Iwaszkiewicza oraz „Drewniany różaniec” – obyczajowy dramat, obnażający stosunki panujące w przedwojennych sierocińcach, obłudę klasztornej etyki, obskuranckie metody wychowawcze i dydaktyczne.

 Staszek „Szybki Jest” Mąderek poprowadzi warsztaty z kręcenia scen erotycznych, scen walk (wręcz i z bronią) i efektów specjalnych oraz zrealizuje z ekipą nasza wersję ” Mechanicznej pomarańczy” – historia grupy młodych chuliganów ( w naszym przypadku KOBIET) , którym przewodzi okrutny, zdemoralizowany i pozbawiony skrupułów miłośnik Beethovena, skazany za brutalne morderstwo.

 Warsztaty poprowadzą również wspaniałe aktorki Marzena Trybała  i Adrianna Julia Biedrzynska 

 Pracą nad rolą i realizacją w teatrze telewizji zajmie się ceniony przez naszych studentów Piotr Lizak 

 Planowani są również inni wspaniali artyści 

 Można jeszcze dołączyć do naszej mega załogi  

 Zapraszamy zarówno aktorów jak i filmowców  

(Warunkiem jest ukończona szkoła aktorska / filmowa lub doświadczenie na scenie / w realizacjach filmowych).

Formularz zgłoszenia:

  Zgłaszam swoją kandydaturę do Masterclass Acting& Film Production na rok szkolny 2022/2023 i przyjmuję do wiadomości oraz akceptuję następujące warunki:
  a. Warunkiem przyjęcia do Szkoły jest wpłata wpisowego- 400 PLN.
  b. Przed rozpoczęciem zajęć Słuchacz podpisuje z Osobą Prowadzącą umowę o naukę.
  c. W przypadku rezygnacji z nauki wpisowe nie jest zwracane.
  d. Nadzór nad placówką prowadzi Lubuski Kurator Oświaty.

  Cieszymy się dobrą opinią wśród naszych absolwentów. Bo jesteśmy wciąż pełni pasji, otwarci na współpracę i bardzo zaangażowani w to co robimy. Zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom naszych studentów.

  Profesjonalni wykładowcy, super atmosfera. To tutaj rozpocząłem swoją przygodę z filmem, już na pierwszych wykładach przekonałem się, że właśnie to chcę robić w życiu. Dziś cały czas zdobywam wiedzę i doświadczenie, jak to mówią człowiek uczy się całe życie ��. Niezapomniane wykłady z histori i analizy filmu u Andrzeja Nowakowskiego oraz z teorii montażu u Grzegorza Lipca, nikt tak nie zaszczepi miłości do filmu . Do szkoły dojeżdżałem ponad 350 kilometrów, więc jak się chce to można !
  Dawid Znajmiecki
  Niesamowity klimat z twórczą atmosferą tworzą dobrany duet Lubuskiej Filmówki, do tego profesjonalna kadra, dobry sprzęt, odrobina chęci i wiary w siebie, i sukces murowany. Polecam, z Nimi na skrzydłach marzeń możesz polecieć na prawdę wysoko...
  Katarzyna Kosińska
  Jestem absolwentem pierwszego rocznika ATP. Skutecznie zarazili mnie tam pasją , która trwa do dziś. Wspaniała szkoła , fajne klimaty, interesujące formy zajęć , ciekawi ludzie.
  Krzysztof Basaj
  13 lat minęło odkąd ukończyłem Akademię. Przez te lata ciągle rozwijam swoją pasję, jestem autorem filmów krótkometrażowych, które pojawiają się na festiwalach w całym kraju. Do dziś utrzymuję kontakt z niektórymi wykładowcami, którzy zawsze chętnie pomagali mi w tworzeniu nowych projektów. Akademia zmotywowała mnie do pracy nad filmami, wiedzę wykładowców ciągle przedstawiam jako maksymę. Polecam tym, którzy chcą rozpocząć przygodę z filmem - tylko uwaga! - zarażają pasją
  Dominik Czech
  Zaczynając edukację w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu nie miałem pojęcia o pracy operatorskiej czy np. montażu. Jednak przez rok nauki poznałem podstawy, które pozwoliły mi dalej rozwijać się w filmowym rzemiośle. I choć absolwentem zostałem 10 lat temu, to nadal z przyjemnością wspominam pomocnych wykładowców i sympatyczną atmosferę
  Hubert Bąk
  Świetna szkoła, dużo praktyki, konkretna wiedza. Warto!
  Wojciech Tomczak
  Polecam szkołę filmową, znakomite przygotowanie do startu w świat mediów i filmu, pomocni wykładowcy, z ogromną wiedzą a co najważniejsze pasją, mogliśmy korzystać po zajęciach ze szkolnych kamer co ułatwiało praktykowanie, także poza szkołą. Szkoła dała nam tez możliwość podpatrywania doświadczonych kolegów na planach, w moim roczniku odbyły się 3 wycieczki na plany filmowe, zapamiętam je na zawsze, mega doświadczenie, tego nie zastąpi żadna wiedza. Czy warto isc do lubuskiej filmówki? Na pewno warto!
  Patrycjusz Bocian
  Polecam tą szkołę ponieważ dała mi ona inne spojrzenie na świat przez pryzmat obiektywu. Zajęcia odbywały się w przyjaznej i miłej atmosferze.
  Barbara Pacek
  Odkąd ukończyłem Lubuską Szkołę Telewizji i Filmu nie rozstaję się z kamerą i jestem szczęśliwy, ze mogę w życiu robić to co kocham, a moja praca jest moją pasją. Szkołę bardzo polecam!
  Marcin Iszczek
  Bardzo ciekawie prowadzone są zajęcia praktyczne, dużo pracy z kamerą i komputerem. Polecam wszystkim, warto!! Tak właśnie ja zaczęłam swoją przygodę z kamerą, a dziś... nie będę skromna, powiem TVN24.pl, TVR, , MUZAtv.com, Polsat. Można? Można! Dziękuję za to , że jesteście. Gdyby cofnął się czas zrobiłabym oczywiście to samo! Innego zajęcia i sposobu na życie sobie nie wyobrażam!
  Katarzyna Majer-Bzowa
  Na twórczy rozwój każdego z nas najbardziej wpływają inni ludzie. Inspirują, pomagają, wspierają, ale także konkurują z nami, przez co najlepiej motywują do pracy i udoskonalania swoich umiejętności. Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu jest miejscem, w którym formują się grupy takich ludzi i rozpoczyna przygoda w drodze do realizacji własnych marzeń.
  Adam Andrzejewski
  Tak się składa, że miałem przyjemność uczęszczać do obu szkół najpierw do Lubuskiej Szkoły Fotografii, a rok później do LSTiF. Dlaczego obie szkoły? Bo jedna to było dla mnie za mało 🙂 Atmosfera panująca w tych szkołach jest bardzo przyjazna, a wykładowcy bardzo profesjonalni. Nabyte tu umiejętności pozwalają mi w dniu dzisiejszym w pełni zrozumieć fotografię i film, a to jest coś czego pragnąłem najbardziej. Serdecznie polecam każdemu 🙂
  Marcin Wróbel
  Jeśli jesteś wrażliwym człowiekiem, interesujesz się filmem, teatrem i ogólnie mediami to miejsce jest właśnie dla ciebie. Lubuska filmówka to miejsce gdzie znajdziesz dobrych fachowców i pasjonatów sztuki, którzy w niezwykle interesujący sposób przekażą Ci swoją wiedzę i doświadczenie. Pomysłodawczyni szkoły Marzena Więcek skupiła wokół siebie świetnych i doświadczonych ludzi, którzy nauczą Cię patrzeć na sztukę filmową inaczej niż dotychczas. Ja jako absolwent gwarantuję Ci, że jeśli się zdecydujesz na pewno nie pożałujesz tej decyzji! A do zyskania jest bardzo wiele! Pamiętaj - Twoje marzenia na wyciągniecie ręki. Trzeba robić w życiu to co się kocha!
  Tomasz Pietrzak

  Poznaj LSTiF

  01

  PRZEDMIOTY

  Zobacz, czego uczymy.
  Sprawdź
  02

  WYKŁADOWCY

  Zobacz, kto poprowadzi Cię w świat ekranu.
  Dowiedz się więcej
  03

  GALERIA FOTO WIDEO

  Obejrzyj nasze produkcje i zachwyć oko zdjęciami naszych studentów
  Zobacz galerię

  Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu