FAQ LSF - Akademia Twórczych Poszukiwań
NIEWIELE WIEM O FOTOGRAFII, CZY OFERTA LSF JEST DLA MNIE ODPOWIEDNIA?
Absolutnie TAK! Jesteśmy po to, by nauczyć Was wejść właściwym krokiem w świat profesjonalnej fotografii – świat magiczny! Nasi wykładowcy to nie tylko doświadczeni praktycy, ale przede wszystkim wielcy pasjonaci, którzy od lat zarażają swoją pasją i wiedzą kolejne pokolenia młodych ludzi.
FOTOGRAFUJĘ AMATORSKO OD KILKU LAT, CZY MOŻECIE MNIE JESZCZE CZEGOŚ NAUCZYĆ?
Tak. LSF to szkoła dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Kadrę LSF stanowią czynni zawodowo fotografowie specjalizujący się w konkretnych dziedzinach fotografii, dlatego tylko u nas możesz nauczyć się czegoś więcej niż podstaw fotografii, a także rozwijać się w wąskich specjalizacjach, takich jak portret, fotografia sportowa, reportażowa, uliczna, fotografia artystyczna, fotografia tradycyjna
CZY KAŻDY SŁUCHACZ MUSI POSIADAĆ PROFESJONALNY APARAT?
Nie. Po pierwsze to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek. Nawet aparatem kompaktowym można dobrze fotografować. Naszych słuchaczy uczymy jak zrobić dobre zdjęcie wykorzystując zalety i wady posiadanego aparatu. Jeśli nie masz swojego aparatu będziesz mógł skorzystać ze szkolnego zanim kupisz własny.
CZY DO LSF ZDAJE SIĘ EGZAMINY?
Nie, nie ma egzaminów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względu na specyfikę nauki i konieczność prowadzenia nauki w małych grupach nie możemy przyjąć więcej niż 20 osób.
JAK WYGLĄDA NAUKA?
Nauka opiera się w dużej mierze na praktyce. Słuchacze wykonują zdjęcia w studio, wychodzą w teren, fotografują w niezwykłych wnętrzach, plenerach, a nawet pod wodą! Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy. Terminy zjazdów znane są na cały rok z góry. Nauka kończy się wystawą prac dyplomowych prezentowaną przez dwa miesiące w galerii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.
JAK MAM SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZAJĘCIA?
Przede wszystkim musisz chcieć robić zdjęcia. Pasja fotografii i chęć rozwoju jest podstawą, której od Ciebie wymagamy. Jeśli posiadasz aparat przynieś go koniecznie ze sobą. Jeśli jeszcze go nie masz, nie przejmuj się, na zajęciach istnieje możliwość korzystania z szkolnego sprzętu.
Musisz pamiętać, że nie wystarczy przychodzić na zajęcia. Będziesz miał dużo zadań domowych i będziesz z tego sukcesywnie rozliczany przez wykładowców. Z aparatem nie będziesz się prawie rozstawał. Pokochasz to!
CZY UCZYCIE RÓWNIEŻ OBRÓBKI ZDJĘĆ?
Tak. Jako jedyna placówka zielonogórską posiadamy kilkunasto stanowiskową pracownię obróbki zdjęć. W pracowni tej nauczysz się podstaw pracy z programem Adobe Lightroom , nauczysz się wywoływania zdjęć w „cyfrowej ciemni”, obróbki i retuszu cyfrowego obrazu. Będziemy również zapoznawać słuchaczy z programem Adobe Photoshop.
CO DAJE UKOŃCZENIE LSF?
Wiedzę i umiejętności poparte praktyką i odpowiednio przedstawioną teorią, a w konsekwencji prawdziwą radość fotografowania. Rozpoczynający przygodę z fotografią nauczą się dostrzegać nowe rzeczy, zaawansowani fotografowie będą mieli znacznie lepszy warsztat i świadomość fotografowania. Dzięki zajęciom dowiesz się także jak wygląda życie zawodowego fotografa od kuchni, będziesz miał możliwość odbycia praktyk na planach filmowych z udziałem wybitnych aktorów.
DLACZEGO MAM WYBRAĆ WASZĄ PLACÓWKĘ?
Odpowiedź jest prosta – jesteśmy pierwszą szkołą Fotografii w lubuskiem. Mamy 16 lat praktyki. Jesteśmy jedyną placówką w naszym województwie podlegającą pod Kuratora Oświaty i mogącą wydawać certyfikowane dokumenty końcowe. Zdecydowana większość innych „akademii” to zwykłe działalności gospodarcze. Tylko u nas uczą profesjonaliści i aktywni zawodowo twórcy z przygotowaniem pedagogicznym i latami praktyki w nauczaniu fotografii.
Współpracujemy z najlepszymi fotografami regionu, którzy odnieśli sukces artystyczny i komercyjny – każdy z nich jest ekspertem w swojej dziedzinie. Pracujemy w małych grupach i poświęcamy wiele uwagi każdemu słuchaczowi. Możesz mieć pewność, że zajęcia prowadzone są w sposób merytoryczny, ciekawy i dający dużo energii do dalszego rozwoju.
Nasi absolwenci zdobywają nagrody w konkursach i zdecydowana większość zaraz po szkole znajduje ciekawą i dobrze płatną pracę, bądź otwiera własne studia fotograficzne. Poczytaj opinie naszych zadowolonych absolwentów!
CZY WYDAJECIE ZAŚWIADCZENIA DO MOPS, ZUS?
Tak, LSF wydaje takie zaświadczenia swoim słuchaczom i są one honorowane.
CZY MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ NIE MAJĄC MATURY?
Tak, do zapisu nie jest wymagane zdanie egzaminu maturalnego. Przyjmujemy zarówno osoby po studiach, jak i takie, które nie mają jeszcze średniego wykształcenia.
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać darmowe poradniki i informacje o szkoleniach, kursach i wystawach.
Zgoda*
Marketing przez