Mariusz Kowalaszek - Akademia Twórczych Poszukiwań
Mariusz Kowalaszek

MARIUSZ KOWALASZEK

Fotograf, absolwent politologii na UZ i Akademii Policyjnej w Szczytnie. Przez ponad 25 lat spełniał się zawodowo jako funkcjonariusz Policji, przez kilka lat pełniąc funkcję komendanta. Fotografia natomiast zawsze była Jego pasją, którą w dzieciństwie zaraziła Go mama. Zawodowo zajmuje się fotografią już blisko dwadzieścia lat.
Zaczynał tradycyjnie od fotografii analogowej, tworząc obrazy od początku do końca całkowicie samodzielnie, w zaciszu domowej ciemni.
Rozwijając swoje pasje, 10 lat temu skończył edukację w Lubuskiej Szkole Fotografii, robiąc dyplomy z fotografii analogowej, cyfrowej, artystycznej i grafiki komputerowej. Już w szkole nawiązał też współpracę z kilkoma portalami internetowymi, dla których zaczął robić fotoreportaże, współpracując m.in. z Gazetą Wyborczą jako fotoreporter sportowy. Współpracował również z klubem muzycznym One Love w Zielonej Górze. Zajmuje się przede wszystkim fotografią sportową, ślubną i okolicznościową oraz wykonuje sesje w swoim prywatnym studio. Techniki fotograficzne nie mają dla niego tajemnic ?
Czasami, jak przyznaje, zdarza mu się fotografować wydarzenia nawet trzema aparatami na raz!