Lubuska Szkoła Fotografii - Akademia Twórczych Poszukiwań

Poznaj LSF

01

PRZEDMIOTY

Sprawdź jakiej fotografii uczymy
Dowiedz się więcej
02

WYKŁADOWCY

Poznaj naszą wspaniałą i pełną pasji załogę!
Poznaj nas
03

GALERIA FOTO WIDEO

Zobacz świat w obiektywie naszych studentów
Zobacz galerię

LSF istnieje od
roku

2004
19
lat istnienia Akademii
1200 +
zadowolonych absolwentów
28
wystaw fotograficznych
90 %
pracujących w branży foto
95
nagród w konkursach
Lubuska Szkoła Fotografii to wyjątkowe miejsce, które pozwoli Ci wkroczyć w fascynujący świat fotografii. Nasze atuty to duża ilość praktyki, pełni pasji i w pełni zaangażowani wykładowcy oraz 16 lat doświadczenia. Jesteśmy jedyną placówką oświatową w województwie lubuskim. Nadzór nad LSF pełni Lubuski Kurator Oświaty. Nauka w naszej szkole kończy się wystawą fotografii, którą prezentujemy w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc wystawienniczych w Zielonej Górze przez co najmniej dwa miesiące. Na koniec nauki absolwenci otrzymują honorowane dyplomy i świadectwa.

👉Program nauczania oparty jest na autorskich programach naszych wykładowców, doświadczonych fotografów. Głównym założeniem LSF jest solidne, praktyczne przygotowanie absolwentów do samodzielnej, twórczej pracy w branży fotograficznej.

👉Nauka w LFS to dobra inwestycja. Dajemy przygotowanie w wielu dziedzinach fotografii, m.in.: w fotografii portretowej, reportażowej, artystycznej i klasycznej. Przewidziane są także zajęcia z fotografii ślubnej, dziecięcej i produktowej. Uczymy także obróbki zdjęć w programach Adobe Lightroom i Adobe Photoshop.

👉Zajęcia w LSF odbywają się w weekendy dwa razy w miesiącu. Naszą siedzibą jest klimatyczna willa w centrum Zielonej Góry, gdzie dysponujemy:
* dużym (60m2), profesjonalnie wyposażonym studiem fotograficznym – oświetlenie błyskowe quadralite, oświetlenie błyskowe elfo, oświetlenie stałe – kilka rodzajów, szeroka gama modyfikatorów oświetlenia, filtrów itp, elektroniczny system zawieszania teł z kilkunastoma tłami, dymiarki, wytwornice smug świetlnych, śniegu, baniek, kostiumy, rekwizyty i inne akcesoria)
* ciemnią fotograficzną
* salą wykładową
* pracownią obróbki zdjęć z kilkunastoma stanowiskami komputerowymi
* salą widowiskową ze sceną i oświetleniem scenicznym (450m2)
 
👉 Zajęcia w LSF to PRAKTYKA, PRAKTYKA i jeszcze raz PRAKTYKA ❤
❗ Nasi wykładowcy to wspaniali, bardzo doświadczeni artyści, bardzo zaangażowani w przekazywanie Wam swojej wiedzy 🔥
* Zapewniamy modelki, modeli, zajęcia terenowe oraz na przełomie semestrów mega twórczy plener w górach izerskich 🔥
a także możliwość fotografowania na planach filmowych oraz ważnych wydarzeniach sportowych, jak min. Mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym, mecze koszykarskie, zawody szpadzistów, szkolenia agresji psów policyjnych, próby teatralne, plany filmowe.
 
👉 Nabór trwa do wyczerpania miejsc!

👉Szkoła skierowana jest do wszystkich miłośników planujących rozpoczęcie niezależnej pracy na płaszczyźnie biznesowej czy artystycznej, dla osób planujących dalszą edukację na kierunkach pokrewnych wyższych uczelni oraz dla wszystkich, którzy po prostu chcą nauczyć się dobrze fotografować, rozwijać swoją pasję i opanować narzędzie, jakim jest aparat.

👉Nasza oferta skierowana jest dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych.

👉LSF wpisana jest do Rejestru Szkół i Placówek Niepublicznych Ministerstwa Edukacji i Nauki i znajduje się na liście placówek podlegających kontroli Ministra Oświaty.

👉O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Kładziemy nacisk na komfort kształcenia dlatego ilość miejsc jest ściśle ograniczona!

👉Nauka trwa 10 miesięcy, od października do lipca. W lipcu słuchacze przygotowują pod okiem wykładowców wystawę dyplomową. 

🔥Po ukończeniu LSF można kontynuować naukę w rocznym LSF MASTERCLASS 🔥
🦹‍♀️ W Masterclass  tajemną wiedzę przekazywać będzie także sam Mistrz Arkadiusz Branicki, który dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów aktu klasycznego, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego minimalistyczny, oszczędny styl pozwala podkreślić to co w akcie najistotniejsze: plastyczność i wyjątkowe piękno ludzkiego ciała. Uwiecznione na fotografii układ, relacja, gest i światło przekonują do siebie oczywistością i prostotą. Uzyskanie efektu przy jednoczesnym zachowaniu minimum niezbędnych środków jest jego znakiem rozpoznawczym.
Prace “Aloshy” zostały wielokrotnie docenione w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych.

Zapraszamy na nasz fun page:

https://www.facebook.com/Akademia.Tworczych.Poszukiwan

Cieszymy się dobrymi opiniami naszych absolwentów i kibicujemy im w ich kolejnych
sukcesach zawodowych.

Super szkoła, bardzo dużo praktyki i możliwość rozwoju w tak krótkim czasie, fajni przystępni nauczyciele, bardzo polecam!
Gabriela Malicka
Doskonali wykładowcy, pasjonaci swoich dziedzin fotograficznych, potrafią zarażać swoją pasją. Dzięki wykładowcom i kolegom których tam poznałam poczułam, że fotografia to świetny sposób na dobrą zabawę oraz pokazanie świata trochę bardziej kolorowego niż jest w rzeczywistości. Polecam Akademię w 100%
Beata Szczepańczyk
Jako absolwent ATP polecam szkołę, która daje dobre podstawy przygotowania do rozpoczęcia przygody z fotografią. Śledząc natomiast postępy fotograficzne moich koleżanek i kolegów, którzy kończyli ze mną akademię w roku 2014, zauważyłem, że połowa z nich kontynuuje swoje zamiłowania zawodowo i to jest chyba najlepszym przykładem, że wyniesiona wiedza pozwoliła im spełniać swoje marzenia.
Mariusz Kowalaszek
Akademia Twórczych Poszukiwań to świetne miejsce dla osób kochających fotografię i film.:)Tutaj można pogłębić i rozwinąć swoje zainteresowania, poznać ciekawych ludzi, spełniać swoje marzenia ! Gorąco polecam.
Agata Aleksandrowicz
Polecam szkołę bo jako jedna z nielicznych jakie znam podaje rękę i wskazuje drogę. Uczy warsztatu.
Ilona Walkowska
Jestem bardzo zadowolona z roku spędzonego w szkole fotografii, sporo się nauczyłam, poprawiłam błędy, złe nawyki w fotografowaniu. Dobre, ciepłe i zaangażowane podejście kadry uczącej (świetni fotografowie by the way) i osoby prowadzącej szkołę, naprawdę nie można mieć zastrzeżeń. Polecam z czystym sumieniem!!!
Magdalena Wrońska
Cały rok ciężkiej ale mega inspirującej pracy zakończony. Nie wierzę , że tak szybko zleciał . Spotkałam cudownych, wrażliwych ludzi na swojej drodze. Mam nadzieję, że będą to przyjaźnie na długie lata. Mnóstwo niezapomnianych chwil, świetna zabawa. Tworzenie wystawy, wernisaż i balanga na koniec. Było CUDOWNIE ! Dziękuję wam wszystkim za ten rok. Jupiiiiii jesteśmy fotografami !
Aneta Guszpit
Dobrze zorganizowana skondensowana i podana jak należy wiedza z zakresu fotografii zarówno tej tak zwanej rzemieślniczej jak tej z lotem artystycznym. Jedni sprawdzali się w takiej, inni w innej, a wiadomo już po tym roku w szkole jedno: nie każdy urodził się artysta i nie każdy nim będzie. Aczkolwiek poznać rzemiosło i nie błądzić w gąszczu guzików własnego aparatu to jest coś! Nagle zdjęcia zaczynają Ci wychodzić tak jak chcesz a nie tak jak chce aparat! Reasumując czy masz talent czy nie szkoła nauczy cię porządnie focić!
Mariusz Kurypski
Jak na Zieloną Górę to naprawdę wysoki poziom. Nie można mieć zastrzeżeń, wykładowcy bardzo solidni, przygotowani, doświadczeni, pomocni ale i też wymagający od nas, co na pewno na plus!
Marcin Chojnacki
Fajna szkoła, cenny czas nauki i wymiany doświadczeń. I ta magia ciemni.. Polecam szkołę jeśli początkującym jak i tym, którzy robią już foty i wydaje im się, że świetne:) Szybko zmienicie o sobie zdanie w szkole:) Okazuje się, że fotografia to niełatwa dziedzina..
Adrian Kostrzewski
Jako absolwentka wyrazić pozytywną opinię na temat Lubuskiej Szkoły Fotograficznej, która pozwoliła mi nabyć wiedzę i umiejętności w zakresie fotografii - dzięki prowadzącym i ich fachowemu podejściu. Co więcej zawsze można było liczyć na pomoc, zarówno ze strony wykładowców jak i dyrekcji, a także na dostępność profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz ciemni. Ponadto mogę dodać, iż zawsze na zajęciach panowała miła i przyjazna atmosfera!
Daria Sługocka
Wykładowcy świetnie umieją przekazać swoją bogatą wiedzę na temat fotografii cyfrowej, analogowej, jak również z grafiki. Bardzo fajnym pomysłem jest w ofercie szkoły plener fotograficzny w Karpaczu, a na nim intensywne warsztaty. Teraz mogę spokojnie powiedzieć o sobie, że jestem fotografem! i Na razie dorabiam na zleceniach, wkrótce otwieram własne studio! Gorąco zachęcam, bo najważniejsze jest to, aby robić to co się kocha!
Arleta Rewers
Wykładowcy świetnie umieją przekazać swoją bogatą wiedzę na temat fotografii cyfrowej, analogowej, jak również z grafiki. Bardzo fajnym pomysłem jest w ofercie szkoły plener fotograficzny w Karpaczu, a na nim intensywne warsztaty. Teraz mogę spokojnie powiedzieć o sobie, że jestem fotografem! i Na razie dorabiam na zleceniach, wkrótce otwieram własne studio! Gorąco zachęcam, bo najważniejsze jest to, aby robić to co się kocha!
Arleta Rewers
Tak się składa, że miałem przyjemność uczęszczać do obu szkół najpierw do Lubuskiej Szkoły Fotografii, a rok później do LSTiF. Dlaczego obie szkoły? Bo jedna to było dla mnie za mało 🙂 Atmosfera panująca w tych szkołach jest bardzo przyjazna, a wykładowcy bardzo profesjonalni. Nabyte tu umiejętności pozwalają mi w dniu dzisiejszym w pełni zrozumieć fotografię i film, a to jest coś czego pragnąłem najbardziej. Serdecznie polecam każdemu 🙂
Marcin Wróbel
Nauka w LSF wiele mnie nauczyła, przede wszystkim świadomości fotograficznej, za co jestem najbardziej wdzięczna. Uważam, że była to bardzo ciekawa przygoda w moim życiu. Miło wspominam chwile w niej spędzone.
Joanna Wilk
Dzięki zasłudze wykładowców LSF, którzy poświęcili nam czas i cierpliwość zaczęłam patrzeć na fotografię z innej perspektywy. Szkoła nauczyła mnie również odwagi do tego, aby otworzyć się do ludzi i pokazywać im świat moimi oczami. Miałam szansę usłyszeć krytykę, ale również dobre i cenne rady Motywacją były nie tylko opinie wykładowców, ale przede wszystkim rówieśników z grupy. Ogólnie miło będę wspominać ten rok i szczerze polecam!
Marta Łazienka
Wybrałam oba kierunki kształcenia w Akademii i nie żałuję! Rozwinęłam swoją pasję, którą od lat była fotografia i narodziła się we mnie nowa pasja - filmowa. Nauka w tej szkole pozwoliła mi otworzyć własną firmę, która świetnie prosperuje. Poznałam w szkole mnóstwo niesamowicie ciekawych, zarówno wykładowców jak i rówieśników. Cieszę się, że jestem częścią Akademii, która w moim odczuciu uczyniła mnie lepszą dla siebie i innych. Moją wiedzę filmową i fotograficzną wykorzystuję dziś z wielkim powodzeniem także w pomaganiu bezdomnym zwierzętom.
Sylwia Zając
Osobiście bardzo jestem zadowolona z tej szkoły, wiele się nauczyłam, a moje fotografie zdobywają nagrody na konkursach fotograficznych. Wspominam szkołę bardzo dobrze, bardzo ciepło i muszę przyznać, że dopiero ta właśnie szkoła spełniła moje oczekiwania i chętnie zapisałabym się na zajęcia ponownie! Wykładowcy LSF to osoby, od których można się wiele nauczyć, zawsze służą dobrą radą i pomocą. Zajęcia są bardzo różnorodne i ciekawe. Swoje umiejętności każdy słuchacz może doskonalić podczas wielu warsztatów i pleneru fotograficznego. Grupy, w których prowadzone są zajęcia liczą po kilka osób dzięki dla każdego jest dużo czasu.
Agata Aleksandrowicz

Lubuska Szkoła Fotografii

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać darmowe poradniki i informacje o szkoleniach, kursach i wystawach.
Zgoda*
Marketing przez