Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu - Akademia Twórczych Poszukiwań

Poznaj LSTiF

01

PRZEDMIOTY

Zobacz, czego uczymy.
Sprawdź
02

WYKŁADOWCY

Zobacz, kto poprowadzi Cię w świat ekranu.
Dowiedz się więcej
03

GALERIA FOTO WIDEO

Obejrzyj nasze produkcje i zachwyć oko zdjęciami naszych studentów
Zobacz galerię
Kiedy byłem młodszy, chciałem zostać albo księdzem, albo reżyserem. Zdecydowałem się jednak robić filmy. Zbawienia nie doznaje się bowiem w kościele – lecz na ulicach
Martin Scorsese

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Jeśli formularz jest aktywny to znaczy, że nabór jeszcze się nie zakończył. Po przesłaniu zgłoszenia i uiszczeniu opłaty wpisowej otrzymasz mailem potwierdzenie przyjęcia do Akademii.

LSTiF istnieje od 2004 roku. Ukończyło ją dotąd prawie 400 słuchaczy. Sporo naszych absolwentów realizuje się dziś na planach filmowych, w firmach producenckich, studiuje na wymarzonych kierunkach wyższych uczelni filmowych w Polsce, pracuje dla prestiżowych stacji tv – TVN, National Geografic, HBO, Polsat.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Akademii Twórczych Poszukiwań przy ul. Krasickiego 4 w Zielonej Górze. Szkoła dysponuje salą wykładową, pracownią montażu własnym przestrzennym studio filmowym wyposażonym w profesjonalne oświetlenie i screeny oraz dodatkowymi pomieszczeniami, które służą do realizacji produkcji filmowych. Zajęcia w LSTiF to 90 praktyki! Nie musisz posiadać własnego sprzętu ani doświadczania! PRAKTYKA, PRAKTYKA i jeszcze raz PRAKTYKA.

Nasi wykładowcy to doświadczeni i bardzo przystępni artyści, zawsze bardzo zaangażowani w przekazywanie Wam swojej wiedzy! Współpracujemy z Lubuską Akademią Aktorską, Lubuskim Teatrem oraz wieloma wybitnymi artystami z całej Polski, dzięki czemu mamy zawsze profesjonalną obsadę w naszych filmach.

W wielu szkolnych produkcjach wystąpili wybitni polscy aktorzy, a filmy zdobyły wiele prestiżowych nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach zawodowych filmów.

Dysponujemy profesjonalnymi kamerami filmowymi (Panasonic AG-AF101, Sony a IV, III, inne) wraz z pełnym zapleczem obiektywów oraz osprzętem typu stytywy, klatki, monitory, tyczki, szyny do jazdy kamerowej etc,, profesjonalnym oświetleniem filmowym (arri light, dedo light, inne), green screenem, etc Nie musisz mieć doświadczenia ani własnego sprzętu, by podjąć naukę w LSTiF Jeśli masz, na pewno podniesiesz swoje kwalifikacje i zdobędziesz dodatkową wiedzę i umiejętności.

https://akademia.zgora.pl/rekrutacja/ PRZYJMUJEMY TYLKO 15 OSÓB. ZAPRASZAMY! Macie pytania? Prosimy o kontakt mailowy info@akademia.zgora.pl lub pod nr tel . 607 651 051

Po uzyskaniu dyplomu LSTiF możesz kontynuować naukę w naszej Akademii na rocznym Masterclass Acting & Film Production!

logo Masterclass Acting and Film Production

Jeśli formularz jest aktywny to znaczy, że nabór jeszcze się nie zakończył. Po przesłaniu zgłoszenia i uiszczeniu opłaty wpisowej otrzymasz mailem potwierdzenie przyjęcia do Akademii.

Cieszymy się dobrą opinią wśród naszych absolwentów. Bo jesteśmy wciąż pełni pasji, otwarci na współpracę i bardzo zaangażowani w to co robimy. Zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom naszych studentów.

Profesjonalni wykładowcy, super atmosfera. To tutaj rozpocząłem swoją przygodę z filmem, już na pierwszych wykładach przekonałem się, że właśnie to chcę robić w życiu. Dziś cały czas zdobywam wiedzę i doświadczenie, jak to mówią człowiek uczy się całe życie ��. Niezapomniane wykłady z histori i analizy filmu u Andrzeja Nowakowskiego oraz z teorii montażu u Grzegorza Lipca, nikt tak nie zaszczepi miłości do filmu . Do szkoły dojeżdżałem ponad 350 kilometrów, więc jak się chce to można !
Dawid Znajmiecki
Niesamowity klimat z twórczą atmosferą tworzą dobrany duet Lubuskiej Filmówki, do tego profesjonalna kadra, dobry sprzęt, odrobina chęci i wiary w siebie, i sukces murowany. Polecam, z Nimi na skrzydłach marzeń możesz polecieć na prawdę wysoko...
Katarzyna Kosińska
Jestem absolwentem pierwszego rocznika ATP. Skutecznie zarazili mnie tam pasją , która trwa do dziś. Wspaniała szkoła , fajne klimaty, interesujące formy zajęć , ciekawi ludzie.
Krzysztof Basaj
13 lat minęło odkąd ukończyłem Akademię. Przez te lata ciągle rozwijam swoją pasję, jestem autorem filmów krótkometrażowych, które pojawiają się na festiwalach w całym kraju. Do dziś utrzymuję kontakt z niektórymi wykładowcami, którzy zawsze chętnie pomagali mi w tworzeniu nowych projektów. Akademia zmotywowała mnie do pracy nad filmami, wiedzę wykładowców ciągle przedstawiam jako maksymę. Polecam tym, którzy chcą rozpocząć przygodę z filmem - tylko uwaga! - zarażają pasją
Dominik Czech
Zaczynając edukację w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu nie miałem pojęcia o pracy operatorskiej czy np. montażu. Jednak przez rok nauki poznałem podstawy, które pozwoliły mi dalej rozwijać się w filmowym rzemiośle. I choć absolwentem zostałem 10 lat temu, to nadal z przyjemnością wspominam pomocnych wykładowców i sympatyczną atmosferę
Hubert Bąk
Świetna szkoła, dużo praktyki, konkretna wiedza. Warto!
Wojciech Tomczak
Polecam szkołę filmową, znakomite przygotowanie do startu w świat mediów i filmu, pomocni wykładowcy, z ogromną wiedzą a co najważniejsze pasją, mogliśmy korzystać po zajęciach ze szkolnych kamer co ułatwiało praktykowanie, także poza szkołą. Szkoła dała nam tez możliwość podpatrywania doświadczonych kolegów na planach, w moim roczniku odbyły się 3 wycieczki na plany filmowe, zapamiętam je na zawsze, mega doświadczenie, tego nie zastąpi żadna wiedza. Czy warto isc do lubuskiej filmówki? Na pewno warto!
Patrycjusz Bocian
Polecam tą szkołę ponieważ dała mi ona inne spojrzenie na świat przez pryzmat obiektywu. Zajęcia odbywały się w przyjaznej i miłej atmosferze.
Barbara Pacek
Odkąd ukończyłem Lubuską Szkołę Telewizji i Filmu nie rozstaję się z kamerą i jestem szczęśliwy, ze mogę w życiu robić to co kocham, a moja praca jest moją pasją. Szkołę bardzo polecam!
Marcin Iszczek
Bardzo ciekawie prowadzone są zajęcia praktyczne, dużo pracy z kamerą i komputerem. Polecam wszystkim, warto!! Tak właśnie ja zaczęłam swoją przygodę z kamerą, a dziś... nie będę skromna, powiem TVN24.pl, TVR, , MUZAtv.com, Polsat. Można? Można! Dziękuję za to , że jesteście. Gdyby cofnął się czas zrobiłabym oczywiście to samo! Innego zajęcia i sposobu na życie sobie nie wyobrażam!
Katarzyna Majer-Bzowa
Na twórczy rozwój każdego z nas najbardziej wpływają inni ludzie. Inspirują, pomagają, wspierają, ale także konkurują z nami, przez co najlepiej motywują do pracy i udoskonalania swoich umiejętności. Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu jest miejscem, w którym formują się grupy takich ludzi i rozpoczyna przygoda w drodze do realizacji własnych marzeń.
Adam Andrzejewski
Tak się składa, że miałem przyjemność uczęszczać do obu szkół najpierw do Lubuskiej Szkoły Fotografii, a rok później do LSTiF. Dlaczego obie szkoły? Bo jedna to było dla mnie za mało 🙂 Atmosfera panująca w tych szkołach jest bardzo przyjazna, a wykładowcy bardzo profesjonalni. Nabyte tu umiejętności pozwalają mi w dniu dzisiejszym w pełni zrozumieć fotografię i film, a to jest coś czego pragnąłem najbardziej. Serdecznie polecam każdemu 🙂
Marcin Wróbel
Jeśli jesteś wrażliwym człowiekiem, interesujesz się filmem, teatrem i ogólnie mediami to miejsce jest właśnie dla ciebie. Lubuska filmówka to miejsce gdzie znajdziesz dobrych fachowców i pasjonatów sztuki, którzy w niezwykle interesujący sposób przekażą Ci swoją wiedzę i doświadczenie. Pomysłodawczyni szkoły Marzena Więcek skupiła wokół siebie świetnych i doświadczonych ludzi, którzy nauczą Cię patrzeć na sztukę filmową inaczej niż dotychczas. Ja jako absolwent gwarantuję Ci, że jeśli się zdecydujesz na pewno nie pożałujesz tej decyzji! A do zyskania jest bardzo wiele! Pamiętaj - Twoje marzenia na wyciągniecie ręki. Trzeba robić w życiu to co się kocha!
Tomasz Pietrzak

Jeśli formularz jest aktywny to znaczy, że nabór jeszcze się nie zakończył. Po przesłaniu zgłoszenia i uiszczeniu opłaty wpisowej otrzymasz mailem potwierdzenie przyjęcia do Akademii.