FAQ LAA - Akademia Twórczych Poszukiwań
Nie mam żadnego doświadczenia z aktorstwem, czy oferta Akademii jest dla mnie odpowiednia?
Tak, jak najbardziej! Jesteśmy po to, by odnaleźć i oszlifować Twój talent☺
Mam doświadczenie na scenie amatorskiej . teatrach studenckich, czy jako osoba już zaawansowana mogę się zgłosić i dalej rozwijać?
Tak, na pewno rozwiniesz swój warsztat, poza tym zdobędziesz dyplom, który otworzy Ci drogę do profesjonalnych teatrów. Ponadto: jeśli uznamy, że jesteś już na poziomie zdecydowanie wyższym skierujemy Cię od razu na II rok Akademii.
Co oferuje LLA poza zajęciami w szkole?
Udział w profesjonalnych planach filmowych, występ przed publicznością na jednej z zielonogórskich scen, a także zbudowanie profesjonalnego portfolio w formie demo oraz kompletu zdjęć do agencji aktorskich. Zapewniamy też zapis do bazy wrocławskiej agencji aktorskiej Edwin Film, z którą współpracujemy.
Czy LLA wydaje zaświadczenia do ZUS, MOPS
Tak, wydajemy takie zaświadczenia.
W jak licznej grupie odbywają się zajęcia?
Maksymalnie 12 osób.
Czy są ograniczenia wiekowe?
Nie ma ograniczeń wiekowych. Przyjmujemy wszystkich zainteresowanych w wieku od 17 lat , bez górnej granicy wiekowej.
Czy LLA daje przygotowanie do egzaminów do szkół teatralnych?
Tak, jak najbardziej! Nasi wykładowcy od lat przygotowują z wielkim powodzeniem na studia aktorskie/teatralne. Na prośbę słuchacza pracujemy pod tym kątem nad konkretnymi testami wymaganymi na egzamin.
Jak wygląda nauka?
Nauka opiera się na praktyce. Słuchacze pracują nad otwarciem emocjonalnym, technikami aktorskimi, rozwijają swoje możliwości głosowe, pracują nad interpretacją tekstów, sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych, a także rozwijają wyobraźnię sceniczną . Rozwijają także umiejętności pracy na planie filmowym, przygotowują się do castingów.
Co daje LLA?
Poza nabytymi umiejętnościami honorowany w wielu teatrach dyplom oraz cenne kontakty z branży filmowej i teatralnej. Możliwość współpracy i nauki od wielkich artystów, którzy prowadzą w LLA zajęcia masterclass.